Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Drzwi prysznicowe

  Aranżując wnętrze łazienki podstawową czynnością, jaką powinien wykonać każdy z nas jest określenie i ...

Kosze na bieliznę

Kosze na bieliznę Każda łazienka bezwzględnie powinna być zaopatrzona w kosze na pranie i kosza ...

Zlewozmywaki

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchennego. Korzystamy z niego codziennie, warto więc wybrać taki model, który będzie maksymalnie funkcjonalny oraz uzupełni nasze wnętrze pod względem estetycznym. Zakup nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów , zróżnicowanych pod względem kształtu, materiału wykonania, wielkości oraz ceny.

Ze względu na tworzywo wykonania zlewozmywaki można podzielić na:

- emaliowe (powoli odchodzą w zapomnienie, są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, ich główną zaletą jest jednak niska cena)kran
- stalowe (jeden z najpopularniejszych materiałów, z jakich produkuje się obecnie zlewozmywaki, cena jest proporcjonalna do jakości, można wybierać spośród wielu kształtów komór oraz wielkości ? mają jednak jedną podstawową wadę ? gromadzące się na powierzchni krople wody tworzą po wyschnięciu nieestetyczne plamy)
- granitowe (są bardziej estetyczne i trwalsze, można do nich dopasować baterię wykonaną z takiego samego materiału)
- kwarcowe (podobnie jak granitowe podnoszą estetykę wnętrza, mają lekko błyszczącą powierzchnię, ich koszt to około 500-600 zł)

Biorąc pod uwagę sposób montażu, w sklepach dostaniemy zlewozmywaki podwieszane, wbudowane, nakładane lub zakładane razem z blatem. Wybór odpowiedniego uzależniony jest m.in. od rodzaju mebli kuchennych, jakie posiadamy.

Wybór zlewozmywaka uzależniony jest ponadto od kilku czynników. Jeśli mamy niewielką kuchnię lepiej zdecydować się na model jednokomorowy z dodatkowym ociekaczem, gdzie będziemy suszyć naczynia (jeśli posiadamy zmywarkę mniejszy model również w zupełności wystarczy). kuchniaOgraniczeniem jest kupno zlewozmywaka do gotowej, wyposażonej kuchni ? wówczas musimy mieć na uwadze rozmiary szafek. Natomiast jeśli aranżujemy pomieszczenie na wymiar, sprawa wydaje się o wiele łatwiejsza. Możemy wybierać spośród modeli jedno- lub dwukomorowych, z ociekaczem lub bez, kwadratowych, prostokątnych lub okrągłych. Producenci prześcigają się w pomysłach ? z myślą o fanach sportu powstał model zdobiony na ociekaczu wizerunkiem piłki nożnej. Być może to dobry pomysł na zachęcenie mężczyzn do dzielenia się kuchennymi obowiązkami.

Zlewozmywak jest często podstawą do wyboru kolejnych kuchennych akcesoriów. Producenci chcąc zachęcić do kupna swoich produktów często oferują różne dodatki, np. ociekacze na warzywa i owoce, dozowniki na płyn, automatyczny korek lub młynek do rozdrabniania większych resztek jedzenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

20 cze 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.