Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Jakie wybrać rolety?

Chcesz zamontować rolety wewnętrzne, jednak nie masz pojęcia, które warto wybrać? W sklepach znajdziesz wiele ...

Wybór i montaż rolety

Wiele nowoczesnych domów wyposażonych jest aktualnie w rolety różnego typu. Dlaczego ten rodzaj wyposażenia zyskał tak wielką popularność? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Rolety są praktyczne, eleganckie, łatwe w montażu, eksploatacji, a także spełniają wiele pożytecznych funkcji. Sprzęt ten możemy podzielić na dwa główne rodzaje: są to rolety wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Rolety wewnętrzne

Ten rodzaj wyposażenia pomieszczeń zwykle stosowany jest do ochrony przed zbyt jaskrawym światłem oraz spojrzeniami postronnych osób. Często jednak nowoczesne rolety są także idealnym dopełnieniem wnętrza gwarantując element ozdobny. Możemy wybierać rolety z różnych materiałów oraz rodzajów w zależności od tego, jaki pokój urządzamy. Jeśli przykładowo jest to sala konferencyjna, najchętniej kupowane są rolety pionowe (często sterowane elektrycznie). Do pokoi w mieszkaniach i domach prywatnych często kupowane są rolety poziome z materiału (regulowane zwykle za pomocą łańcuszka). Mamy tutaj do wyboru rolety ze specjalną kasetą, mocowaną u góry okna, w której chowana jest zwinięta roleta. Możemy też wybrać inne rozwiązanie ? rolety nawijanej na rurę umieszczoną u góry okiennicy. Mamy również możliwość dokupienia specjalnej prowadnicy (lub zamówienia jej w komplecie), która umożliwi nam ścisłe przyleganie rolety do okna, nawet w przypadku kiedy jest ono uchylone.

Montaż rolet

Wiele osób ma wątpliwości związane z montażem rolet ? mianowicie ? panuje przekonanie, że aby zamontować w sposób trwały rolety, trzeba uszkodzić stolarkę okna. Nic bardziej mylnego. Rolety możemy zamocować także przyklejając je ? niekoniecznie wiercąc ramę okienną. Wystarczy oczyścić miejsce mocowania, by konstrukcja była wytrzymała i solidna. Ponadto możliwy jest też inny sposób montażu ? jest to umieszczenie rolety nad oknem ? na suficie.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, czyli montowane na zewnątrz okiennic mają zwykle zastosowanie antywłamaniowe. Wiele osób zapomina jednak, że rolety tego rodzaju mają także inne walory ? przede wszystkim chronią nasz dom przed zanieczyszczeniami z ruchliwej ulicy czy hałasem. W gorący dzień mogą zatrzymać nadmiar światła słonecznego, a w nocy uniemożliwią wlatywanie owadom, jednocześnie przepuszczając świeże powietrze (chodzi o rolety ze specjalnymi niewielkimi otworami). Ponadto warto pamiętać, że rolety zewnętrzne zapewniają izolację domu ? latem nie pozwalają przeniknąć do pomieszczeń nadmiernej ilości promieni słonecznych, natomiast zimą zabezpieczają budynek przed zbyt szybką utratą temperatury. Walory antywłamaniowe także są tutaj bardzo ważne: rolety posiadają zwykle zestaw zabezpieczeń, które pomagają nam w utrzymaniu bezpieczeństwa. Często prócz zamków są to różnego rodzaju blokady i specjalistyczne mechanizmy. Dzięki temu złodziej ma utrudniony dostęp nie tylko do okien, ale czasem nawet i do drzwi domu.

Jak więc widać na powyższych przykładach, zwolennicy rolet (zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych) mają dużo racji zachwalając ich liczne zalety. Warto więc przekonać się samemu co do ich walorów, zwłaszcza, że rolety dopasować możemy do każdego budynku, zważywszy na różnorodność ich kolorystyki.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

25 cze 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.