Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Szklany stolik w salonie

Salon jest miejscem, gdzie toczy się większość życia towarzyskiego całego domu. W salonie przyjmowani są goście w trakcie odwiedzin. Ze względu na to, pomieszczenie te powinno być zaopatrzone w odpowiednie wyposażenie, spełniające te funkcje.
Jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu jest stolik kawowy. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest stolik szklany. Stoły te stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Mają elegancki i efektowny wygląd. Sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych, dzięki czemu nie przytłaczają pomieszczenia, w którym są umieszczone. Jest to spore udogodnienie dla domów z niewielkim salonem.
Obecnie na rynku można znaleźć szereg różnych modeli tego typu stolików, które charakteryzują się oryginalnym i nowatorskim wyglądem. Dostępne są stoliki od tych klasycznych, łączących drewno ze szkłem, aż po całkowicie szklane, a nawet stoliki-akwaria. Są dostępne w różnych kształtach i z różnorodnym wyborem grubości szkła.

Wady i zalety

Niewątpliwą zaletą stolików szklanych jest ich oryginalność i modny design. Stanowią doskonałą ozdobę pokoju. Ich wytrzymałość jest dosyć duża, ze względu na użycie przy ich produkcji szkła hartowanego. Wbrew pozorom nie jest łatwo rozbić taki blat. Również są dostosowane do stawiania na nich naczyń z gorącymi daniami i napojami.
Czyszczenie tego typu stolików jest dosyć łatwe i szybkie. Wystarczy zastosować preparat do mycia szyb, a następnie przetrzeć mebel do sucha. Trzeba jednak pamiętać, że należy systematycznie powtarzać tę czynność, ponieważ widać na nich najdrobniejsze zabrudzenia i odciski palców. Najłatwiejsze w utrzymywaniu w czystości są stoliki wykonane ze szkła gładkiego, matowe szkło ciężko jest wyczyścić bez pozostawienia nieestetycznych smug. Furorę robią stoły zrobione z czarnego szkła ? jednak należy pamiętać, że osadzający się na nich kurz jest wyjątkowo widoczny.
Do wad, poza trudnościami w czyszczeniu w przypadku matowego szkła, można zaliczyć szybko pojawiające się zarysowania, a czasem nawet obtłuczenia na brzegach. Obtłuczeń można uniknąć, decydując się na blat z metalową oprawą. Jeżeli w domu są małe dzieci, lepiej zrezygnować z tego typu mebla. Może stanowić on zagrożenie dla naszych pociech.
Szklane stoliki najlepiej nadają się do miejsc mniej użytkowanych. Takie rozwiązanie jest dobre do salonu, gdzie od czasu do czasu napijemy się przy nim kawy, bądź zjemy ciasto z gośćmi.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

11 lip 2013

Ostatnie artykuły


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Materace ? rodzaje, ceny, wybór

  Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

  Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

  Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.