Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Rośliny ozdobne

Drzewa i krzewy iglaste należą do jednych z najlepszych i najpopularniejszych roślin ozdobnych, sadzonych w ...

Altany ogrodowe

Altany ogrodowe to doskonałe miejsce na chwile odpoczynku, spokojną lekturę ulubionej książki lub po prostu ...

Sezon na grilla otwarty!

Przyszła wiosna, słońce przygrzewa co raz mocniej, dni stają się dłuższe, a wieczory milsze. To ...

Rośliny do domu

roślina doniczkowaKiedy twój dom czy mieszkanie jest już wyposażone, a wystrój odpowiada waszym gustom, można by pomyśleć, że w zasadzie wszystko jest ok a życie w naszym przysłowiowym M jest komfortowe, może zacząć wam czegoś brakować i na pewno będą to rośliny!

Po pierwsze kwiaty w każdym pomieszczeniu dodają uroku, ale także koloru i życia. Poprawiają nastrój i sprawiają, że długie przebywanie w pokoju staje się przyjemnością.

Szczególnie ważne będzie zagospodarowanie przestrzeni na kwiaty w pokojach typu gabinet, czy biblioteka, tam, gdzie spotkamy dużo dokumentów czy książek. Wiemy przecież, że kwiaty doskonale mogą filtrować powietrze, oraz zbieraż kurz. Przy tym wyszystkim nie zapominajmy oczywiście o pielęgnacji ich liści.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że najlepszym sposobem na błyszczące i soczyste liście to przetarcie ich wewnętrzną częścią skórki od banana. Wydawać się to może głupie, ale uwierzcie, że działa ! Początkowo byłem do tego sposobu dość sceptycznie nastawiony, ale kiedy okazało się, że nie muszę co dwa dni ścierać z kwiatów kurzu, przekonałem się, że warto.

Kolejną istotną częścią naszej hodowli, czy też posiadania kwiatów to oczywiście ich regularne podlewanie, oraz ewentualne nawożenie ziemi. Jeśli chodzi o odżywki to musicie pamiętać, że trzeba je dobierać pod odpowiedni gatunek rośliny, jak to zwykle bywa, jedno może zaszkodzić drugiemu. Z kolei sprawa podlewania, również z natury rzeczy wydająca się błahostką, momentami nabiera rangi poważnej sprawy. Jeśli przez dłuższy okres nie ma nas w domu, a nasi sąsiedzi nie są zbyt mili ;) możemy zainwestować parę groszy w urządzenia, które same dozują ilość wody, którą potrzebuje konkretny kwiat. Urządzenia takie możemy znaleźć elektroniczne, ale także tzw bańki, które wbija się w ziemię.

Sprawa doniczek nie jest już tak istotna jak mogłoby się wydawać, raczej jest to kwestia gustu. Ja na przykład przepadam za ceramicznymi, przeważnie w stonowanych barwach. Oczywiście w wielu budowlanych marketach znajdziecie za trzęsienie modeli, także tylko wybierać.

Kwiaty mogą dać na prawdę wiele przyjemności, przy okazji stając się miłym hobby. Słyszałem, że niektórzy nawet mówią do swoich roślin, żeby szybciej rosły. Co o tym myślicie?

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

08 kwi 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.