Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Papa dachowa

Papa od lat funkcjonuje jako skuteczne i tanie pokrycie dachów. Na rynek stale wprowadzane są jej doskonalsze wersje, dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Nowoczesne papy dachowe wzbogacono istotnymi parametrami nadającymi im wysokiej jakości.

Właściwości papy

Papa to lekki, elastyczny i niezwykle plastyczny materiał, który znajduje zastosowanie w dachach o różnych kształtach. Papa dachowa zbudowana jest z kilku warstw. Wierzch stanowi posypka mineralna, najczęściej jest to piasek naturalny, kwarcowy, barwiony łupek lub ceramizowany granulat bazaltowy. W przypadku pap podkładowych posypka jest zazwyczaj drobnoziarnista, natomiast w papach nawierzchniowych – gruboziarnista. Spełnia ona funkcje ochronną, zabezpiecza przed promieniowaniem UV i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Charakteryzuje się dobrą trwałością i odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dostępna jest w wielu kolorach.

Rodzaje pap

Papy dachowe można podzielić na kilka typów. Najpopularniejszy podział dotyczy jej docelowego miejsca położenia oraz funkcji, jakie spełnia:

 • Papy pokładowe ? służą jako podkład pod rożnego rodzaju pokrycia dachowe. Dodatkowo znajdują swoje zastosowanie, jako izolacja przeciw wilgoci.
 • Papy izolacyjne ? są stosowane jako spodnie warstwy bitumicznych pokryć dachowych oraz wielowarstwowych izolacji wodnych.
 • Papy wierzchniego krycia ? wyposażone w wysokiej jakości osnowy i wykończone gruboziarnistą posypką mineralną. Wykorzystuje się je, jako wierzchnie warstwy w pokryciach jedno i wielowarstwowych.
 • Papy wentylacyjne ? są niezbędne przy zastosowaniu wymaganej wentylacji podłoża w pokryciu dachu.

Zastosowanie

Papę dachową z powodzeniem można stosować w domu bez poddasza użytkowego lub na płaskim dachu. W przeciwieństwie do innych tego typu materiałów, takich jak na przykład folie wstępnego krycia czy membrany, może stanowić pokrycie tymczasowe. Pozwala to na odłożenie w czasie budowy dachu na kilka lat, jeżeli sytuacja finansowa nam na to nie pozwala. Rola papy dachowej może mieć dwojakie zastosowanie ? jako samodzielne pokrycie lub jako uszczelninie pokrycia zasadniczego.

 

 

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

13 cze 2013

Ostatnie artykuły


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Materace ? rodzaje, ceny, wybór

  Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

  Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

  Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.