Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Komody do salonu

  Komoda jest meblem, który wprowadza porządek do każdego pomieszczenia. Jej walorami są: praktyczność oraz ...

Design, który upiększa

Każdy z nas lubi piękne wnętrza, w których czuje się komfortowo i przytulnie, a zarazem ...

Kiedy słońce zachodzi coraz wcześniej

Jesień drodzy Państwo, jesień. Coraz wcześniej robi się ciemno, wieczory i poranki chłodniejsze niż jeszcze ...

Pamiętaj o wentylacji

pamiętaj o wentylacjiCo raz częściej słyszę, że mieszkanie, w którym możemy czuć się zdrowo, to mieszkanie dobrze wentylowane z odpowiednim ruchem powietrza. Pomyślałem, że przecież wystarczy otworzyć okno, przewietrzyć pomieszczenie i po kłopocie. Po lekturze jednego z pism branżowych okazało się, że takie „wyrywkowe” otwieranie okien nie wiele daje, tym bardziej, że w ciągu sezonu grzewczego ? który gdzieniegdzie się już rozpoczął ? pomieszczenia bardzo szybko się nagrzewają i stają się duszne. Pomocne w tym problemie są tzw. nawiewniki okienne. Łatwo rozpoznać nowe okna, które są w nie wyposażone, ponieważ posiadają coś jak malutki klimatyzator przyklejony do okna. Sprawa o tyle wygodna, że nie odczuwamy chłodu, kiedy nawiewnik jest otwarty, a powietrze jest w ciągłej cyrkulacji.

Na polskim rynku pojawiło się już kilka firm, które proponują zakup i montaż takiego urządzenia, dotychczas znalazłem dwie duże i wiodące marki, bez problemu można znaleźć je w internecie.
Jeśli jesteście zainteresowani ich zakupem, to tradycyjnie odsyłam Was do porównywarki dla budujących (adres pewnie już znacie). Do pełnego nawilżenia i dowentylowania powietrza przydałby się jeszcze właśnie nawilżacz powietrza. Drobiazg a jakże znaczący dla naszego zdrowia.
W następnym wpisie postaram się przybliżyć Wam idee odnawialnych źródeł energii, zaczytałem się w lekturze na ich temat, a że jest bardzo interesujący, nakreślę kilka spraw.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

09 wrz 2012

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.