Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Kiedy słońce zachodzi coraz wcześniej

Jesień drodzy Państwo, jesień. Coraz wcześniej robi się ciemno, wieczory i poranki chłodniejsze niż jeszcze ...

Krótka historia o słońcu

Lato nam wybuchło pełną parą, a przy tej okazji każdy z nas zapewne wie, jak ...

Oświetlenie solarne ? zalety, trendy i nowości

Zalety oświetlenia solarnego

Oświetlenie solarne budzi skojarzenia z czystą, ekologiczną energią czerpaną z promieni słonecznych. Najczęściej pierwszą myślą związaną z tym hasłem są zalety oświetlenia zasilanego energią słoneczną. Jest ona ekologiczna, nie powoduje zanieczyszczeń i stanowi oszczędność pieniędzy w gospodarstwie domowym. Nie wydajemy bowiem środków finansowych na montaż specjalnych lampek ogrodowych napędzanych elektrycznością, ani nie musimy martwić się o działanie oświetlenia ? czerpie ono bowiem energię słoneczną i magazynuje ją w specjalnym akumulatorze. Nie musimy także myśleć o tym, jak przebiegną konkretne przewody, nie trzeba rozkopywać ogrodu celem instalacji kabli czy lamp.

Ciekawe formy oświetlenia słonecznego

Najczęściej stosowanym typem oświetlenia solarnego są popularne lampki solarne w formie słupków wbijanych w ziemię przy rabatkach kwiatowych oraz ścieżkach ogródków działkowych. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna możliwość zastosowania energii słonecznej do oświetlania ogrodu po zmierzchu. Poniżej przedstawiamy ciekawe trendy w dziedzinie dekoracyjnego oświetlenia solarnego:

- solarne zasłony świetlne ? możemy powiesić je w oknie, przykładowo zimą – stanowią one świetne uzupełnienie świątecznych dekoracji.

- lampki solarne w różnych kształtach ? najbardziej oryginalne modele to lampa w kształcie motyla, ważki, grzybów, księżyca, słońca czy gwiazd.

- duża latarnia solarna z zasilającym panelem solarnym ? latarnie takie sprawdzą się nie tylko w parkach, ale i prywatnych ogrodach i posiadłościach.

- lampy słoneczne umieszczone w sztucznych kamieniach ? stanowią świetne uzupełnienie skalniaków oraz innych aranżacji ogrodowych. Za ich pomocą możemy stworzyć idealne sąsiedztwo dla oczka wodnego czy rabatki kwiatowej. Wyglądają jak prawdziwe kamienie, co dodaje im naturalności.

- lampy solarne do podświetlenia balustrady / schodów ?mają one podłużny cienki kształt, dzięki czemu łatwo można umieścić je w wyżej wymienionych miejscach. Posiadają walor estetyczny i praktyczny ? ułatwiają bowiem poruszanie się po zmroku, a przy tym tworzą niepowtarzalny klimat zewnętrznej części budynku.

- lampy solarne imitujące kostkę brukową ? umieszczone pomiędzy kostkami chodnika świetnie oznaczą trasę ścieżki, dodając jej przy tym uroku i tworząc oryginalną atmosferę.

- ozdobne lampiony solarne ? sprawdzą się przy imprezach plenerowych lub ożywią klimat rodzinnego grilla. Różnokolorowe lampiony solarne zapewniają unikalny efekt wizualny niewielkim kosztem. Bardziej spokojną dekoracją ogrodu może być łańcuch białych lampek LED, które także nadają się na przyjęcie, jednak są bardziej stonowane i stylowe.

Jak widać, lampa solarna to nie tylko słupek wbijany w ziemię. Za pomocą różnych rodzajów lamp zasilanych na energię słoneczną, możemy stworzyć wyjątkowy, przyjemny nastrój w ogrodzie. Wystarczy tylko poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie, by uzyskać naprawdę niepowtarzalny klimat otoczenia domu.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

05 lip 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.