Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Okap kuchenny

okap-kuchenny-be-90-g6-l_294Decyzja o zakupie okapu kuchennego to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Dostępność różnych modeli tego typu urządzeń sprawia, że zakup tego jednego staje się skomplikowany. Nie można kierować się jedynie wyglądem zewnętrznym i ogólny designem okapu, mylna okazuje się również cena. Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje okapów i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę dokonując trafnego wyboru.

Jakie korzyści płyną z montażu okapu?

Okap to bardzo praktyczne urządzenie. W kuchni podczas gotowania rozprzestrzeniają się przeróżne zapachy, tłuszcze i opary, które często osiadają na meblach powodując ich nieatrakcyjny wygląd i powolne niszczenie. Okap pozwala na pochłanianie tych wszystkich oparów, dzięki czemu gotowanie stanie się przyjemniejsze, a w naszym mieszkaniu nie będzie unosił się zapach smażonego kotleta, czy co gorsza spalonej zupy. Dodatkowo większość okapów to urządzenia nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Odpowiedni dobór tego sprzętu do aranżacji kuchni sprawi, że wnętrze będzie prezentować się naprawdę efektownie.

Rodzaje okapów kuchennych

Na rynku sprzętów AGD dostępnych jest wiele modeli okapów kuchennych. To, na który z nich się zdecydujemy warunkuje przede wszystkim wielkość naszej kuchni.

W przypadku małych przestrzeni kuchennych, gdzie duży, masywny okap zupełnie nie wkomponowałby się we wnętrze producenci oferują tak zwane okapy podszafkowe. Urządzenie jest niewielkie i niestety nie należy do tych najlepszych, gdyż ma dość słabą wydajność. Niewątpliwą jego zaletą jest fakt, że możemy zamontować go zarówno do spodu szafki kuchennej, jak i bezpośrednio do ściany. W małych kuchniach montaż okapu podszafkowego to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

We wnętrzach polskich domów największym zastosowaniem cieszą się okapy kominowe. Są to profesjonalne urządzenia, które z kolei potrzebują sporo miejsca. Okapy kominowe posiadają spory ?komin?, który pełni funkcję ochronną i zakrywającą nieatrakcyjną rurę odprowadzającą opary do szybu wentylacyjnego. Jeżeli chodzi o montaż tego urządzenia, to przytwierdza się je do ściany bezpośrednio nad kuchenką. Tego typu okapy są bardzo wydajne, a prostota ich kształtów sprawia, że wyglądają one również bardzo gustownie.

Modelem bardzo podobnym do okapów kominowych są okapy wyspowe. Podstawową różnicą pomiędzy tymi modelami jest taka, że urządzenie wyspowe można zamontować w dowolnym miejscu w kuchni, gdyż przytwierdzany jest do sufitu. Tego rodzaju rozwiązanie stosuje się głównie w nowoczesnych kuchniach, gdzie zastosowanie znajdują nietypowe rozwiązania. Są to niestety najdroższe okapy ze względu na to, że są one najbardziej zaawansowane technologicznie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okapu?

Kwestia estetyczna nie powinna być najważniejszym parametrem, jakim kierujemy się podczas zakupu urządzenia. Nasza uwaga powinna skupić się raczej na samej funkcjonalności urządzenia. Zainteresujmy się więc tym, czy okap nie emituje przypadkiem zbyt wiele hałasu. Montowane w wielu urządzeniach wiatraki niestety wydają dosyć głośne dźwięki, dlatego wiele osób całkowicie rezygnuje z uruchamiania urządzenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

29 lip 2013

Ostatnie artykuły


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Materace ? rodzaje, ceny, wybór

  Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

  Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

  Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.