Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Materace ? rodzaje, ceny, wybór

Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w nocy regeneruje nasze siły i pozwala nam zmierzyć się z wysiłkami dnia codziennego. Istotne jest więc, abyśmy mogli rano wstać w pełni wyspani i wypoczęci. Do tego celu z kolei przyda się wygodny i komfortowy materac. Jak jednak go wybrać aby nie przepłacić, a przy tym cieszyć się wysoką jakością produktu?

Rodzaje materacy

Na rynku mamy do dyspozycji kilka podstawowych typów materacy. Są to materace: piankowe, lateksowe, sprężynowe, kieszeniowe oraz wodne. Możemy wybierać zwykle różne stopnie twardości materaca, co sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób na smaczny sen. Różnorodność materacy dotyczy również ich wielkości: znajdziemy materace pojedyncze, podwójne, a także te o niestandardowych rozmiarach oraz mniejsze wymiarowo materace na łóżka dziecięce. Wiele rodzajów materacy to również powód dużej rozpiętości cen. Koszt materaca może być skrajnie niski, ale i bardzo wysoki. Zależy to nie tylko od rodzaju, ale i jakości wykonania produktu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje materacy, wraz z ich krótką charakterystyką.

Materace piankowe ? to idealny sposób na komfortowy sen. Materace tego rodzaju zapewniają elastyczną podporę całego ciała oraz doskonałą wentylację, dzięki wykonaniu ze specjalnej pianki. Jej kolejną zaletą jest duża trwałość i wytrzymałość. Niektóre rodzaje pianki usuwają wilgoć z materaca oraz działają antybakteryjnie. Dobrze sprawdzić mogą się więc w łóżkach alergików.

Cena ok. 150 zł ? 3000 zł

Materace lateksowe ? wykonane są z tworzywa jakim jest lateks. Dzięki temu, że materace te są sprężyste i elastyczne, zapewniają one komfortowy i wygodny wypoczynek. Ich inne zalety to niewielka waga oraz przewiewność.

Cena ? 150 zł ? 7700 zł

Materace sprężynowe ? czyli tak zwane ?bonellowe?, zawdzięczają swoją nazwę konstrukcji na bazie sprężyn. Jest to rozwiązanie tanie, co sprzyja jego popularności. Jak jednak wiadomo, materace bonellowe są mniej wygodne niż modele piankowe czy lateksowe, ze względu na ich mniejszą elastyczność.

Cena ok. 120 zł ? 1700 zł

Materace kieszeniowe ? innowacją w rodzaju materacy sprężynowych jest ich wygodniejsza odmiana czyli materac kieszeniowy. Przekrój tego materaca stanowią pojedyncze kieszenie, w których zawarte są sprężyny. Taka budowa sprzyja komfortowi snu oraz zwiększa wygodę użytkownika materaca.

Cena ok. 340 zł ? 3900 zł

Materace wodne ? materac wodny wbrew pozorom wcale nie musi być luksusem. Co prawda, materace tego rodzaju chwali się za właściwości sprzyjające zdrowiu, jednak to nie ich jedyna zaleta. Są one odporne na bakterie czy roztocza oraz pozwalają na komfortowy i wygodny sen. Zapewniają także relaks i znakomite samopoczucie. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa warianty materacy wodnych: z grzałką i bez. Materace z grzałką, jak zachwalają ich producenci, przeciwdziałają bezsenności.

Cena ok. 2000 zł ? 5500 zł

Niezależnie od tego na jaki rodzaj materaca się zdecydujemy warto zrobić przegląd najpopularniejszych rodzajów (materace piankowe, lateksowe, sprężynowe, kieszeniowe, wodne) oraz rozważyć ich wady i zalety. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by uciąć sobie na testowanym materacu ?próbną drzemkę??

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

05 sie 2013

Ostatnie artykuły


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

  Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/related.php on line 31

  Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

  Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.