Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Altany ogrodowe

Altany ogrodowe to doskonałe miejsce na chwile odpoczynku, spokojną lekturę ulubionej książki lub po prostu ...

Sezon na grilla otwarty!

Przyszła wiosna, słońce przygrzewa co raz mocniej, dni stają się dłuższe, a wieczory milsze. To ...

Krajobraz po zimie – pielęgnacja trawnika

SONY DSCPrzychodzi upragniona wiosna, a wraz z nią przyjdzie i masa obowiązków związanych z konserwacją i uporządkowaniem naszego ogrodu i przestrzeni wokół domu.

Warto zainteresować się przede wszystkim ogrodem, ponieważ po mrozach oraz ciężkim śniegu, stan trawnika może być opłakany. Niezbędne okaże się grabienie trawy w celu jej podniesienia i ożywienia, dobrze byłoby również ją podlać kiedy tylko skończą się nocne przymrozki. To pozwoli nabrać koloru oraz soczystości.

Każdemu, kto posiada duży ogród wokół domu polecam również przejrzeć stan ogrodzenia. Jeśli posiadamy ogrodzenie stalowe bądź z elementami żeliwnymi, niezbędna będzie konserwacja pordzewiałych elementów. Do tego oczywiście przyda się impregnat bądź lakier., warto również odświeżyć całość po prostu je malując.

Podobnie rzecz ma się w przypadku ogrodzeń drewnianych z tzw sztachet. Tutaj sprawa jest o tyle łatwiejsza, że wystarczy płot zwyczajnie odmalować.

Przyjrzyjcie się również swojemu tarasowi, szczególnie jeśli jest to taras klinkierowy, lub terakotowy. W zasadzie te materiały nie powinny ulec mrozom, są produkowane tak aby wytrzymały na prawdę duże obciążenia atmosferyczne, ale czasami lepiej uniknąć pęknięć, które powstają z małych bruzd. Pomoże w tym zwykła fuga w kolorze zbliżonym do płytek, lub bardziej specjalistyczny lakier.

Za niedługo zacznie się również sezon koszenia traw, więc już teraz warto rozejrzeć się za nową kosiarką, albo sprawdzić czy stara jest jeszcze na chodzie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że takiego zakupu możemy dokonać nie wychodząc z domu za pomocą sklepów internetowych.

Kiedyś już pisałem jak wygodnym rozwiązaniem są zakupy przez internet, nadal podtrzymuje to stanowisko.

Pamiętajcie, że wiosna to piękny okres wokół naszego domu, tylko jednak, jeśli przygotujemy się odpowiednio i wykonamy szereg niezbędnych prac.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

10 kwi 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.