Domowa przestrzeń

Powiązane artykułyWarning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/meta.php on line 18

Materace ? rodzaje, ceny, wybór

Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w ...

Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...

Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Kosiarki do trawy

kosiarki

fot. justhonda.co.uk

Piękny i zadbany ogród to powód do dumy dla każdego gospodarza. Nasz wymarzony ogród nigdy jednak nie będzie wyglądał dobrze, jeżeli rosnąca w nim trawa będzie zbyt wysoka, a pośród niej rosnąć będzie miliony chwastów. Podstawowym zaopatrzeniem każdego ogrodnika profesjonalisty i amatora jest odpowiednia kosiarka do trawy, która pozwoli nam uzyskać efekt idealnego trawnika. Wybór modeli jest ogromny: począwszy od małych kosiarek ręcznych, a skończywszy na samobieżnych traktorkach o dużej wydajności koszenia.

Kiedyś do koszenia trawy stosowało się kosy, lub prymitywne kosiarki, które poza tym, że niedokładnie pozwalały się pozbyć trawy, to jeszcze pozostawiały jej resztki na ziemi, przez co spędzaliśmy kolejny czas na żmudnym grabieniu i wywożeniu. Na szczęści dziś producenci oferują nam już coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które w największym stopniu starają się zaoszczędzić nam pracy.

Na rynku ogrodniczym mamy do wypory trzy podstawowe rodzaje kosiarek do trawy. Są to kosiarki rotacyjne, bębnowe oraz podkaszarki. Najbardziej popularną jest oczywiście kosiarka rotacyjna, która gości w wielu polskich składzikach na narzędzia ogrodowe. Największą ich zaletą jest fakt, że nie wymagają one precyzyjnie płaskiego podłoża, tak więc trawnik założony na niewielkich nierównościach nie będzie żadną przeszkodą dla tego typu urządzeń. Mechanizm tnący rotacyjnej kosiarki do trawy to obracający się, bardzo ostry nóż, który wraz ze wzrostem obrotów jest bardziej efektywny. Co więcej tego rodzaju urządzeniami z powodzeniem możemy kosić większe powierzchnie nie poświęcając przy tym zbyt dużej ilości czasu.

kosiarki

Kosiarki bębnowe w przeciwieństwie do rotacyjnej kosiarki do trawy mogą być stosowane jedynie na płaskich powierzchniach. Górki i pagórki sprawią, że kosiarka nie będzie w stanie dotrzeć do niektórych miejsc, a w trakcie koszenia pozostawimy pewne nazwijmy to niedociągnięcia. Cięcie kosiarkami bębnowymi jest równe i pozostawia na koszonej powierzchni charakterystyczne pasy. Mechanizm tnący składa się z kilku noży, a im ich liczba jest większa, tym lepsze efekt koszenia. Niestety bębnowe kosiarki do trawy nie nadają się do cięcia wysokiej trawy, dlatego trzeba obserwować trawnik, żeby trawa nie przekroczyła znacznie, wymaganej wysokości.

Ostatnim modelem kosiarki do trawy jest podkaszarka, czyli inaczej mówiąc kosa mechaniczna. Jest to urządzenie, w którym system tnący stanowi nylonowa żyłka, zamocowana do obrotowej końcówce. Nadaje się do koszenia trawy przy murkach, budynkach, krzewach oraz mniejszych trawników.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

29 maj 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.