Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Uporządkuj swój bałagan – szafa

Wiecie za pewne jak to jest, kiedy w swojej szafie nie możecie znaleźć pasującego elementu ...

Design, który upiększa

Każdy z nas lubi piękne wnętrza, w których czuje się komfortowo i przytulnie, a zarazem ...

Komody do salonu

 

z5163045Q

Komoda jest meblem, który wprowadza porządek do każdego pomieszczenia. Jej walorami są: praktyczność oraz estetyczny wygląd. Wyposażona jest zazwyczaj w wiele szafek i szuflad, które pozwalają nam na okiełznanie bałaganu. Niezależnie od stylu, w którym jest wykonana, stanowi ona dodatkową przestrzeń na nasze rzeczy. Pozwala na ich posortowanie oraz estetyczne przechowywanie.

Aby wybrać odpowiednią komodę do naszego pomieszczenia, trzeba na samym początku zorientować się w budulcach poszczególnych mebli. Często komody tworzone są z płyty wiórowej, która stanowi popularny materiał do tworzenia mebli. Takie meble są tańsze, ale mniej wytrzymałe niż surowiec taki jak drewno. We wnętrzach nowoczesnych możemy spotkać z kolei komody z tworzywa. Charakteryzują się one połyskiem oraz wytrzymałością i znakomicie dopełniają nowoczesny design wnętrza, pozostając przy tym praktycznym schowkiem.

Komoda jako mebel dla każdego ? czyli jak dobrać styl komody dla siebie?

Komody nowoczesne ?najpopularniejszy ostatnio styl aranżacji wnętrz wyznacza nam następujące trendy w wyborze komód do salonu: mebel powinien być oryginalny np. kolorowy lub posiadać unikalny kształt. Popularne są także komody przeznaczone stricte pod płaski telewizor LCD lub LED. Innym rozwiązaniem modernistycznym jest komoda prostokątna z elementami chromowanymi, stalowymi lub szklanymi.

komody15

Komody tradycyjne / klasyczne ? są wciąż uznawanym rozwiązaniem w polskich salonach. Wiele osób boi się trendów nowoczesnych, uznając je za zbyt sterylne i chłodne. Tutaj pole do popisu mają projektanci komód klasycznych, czyli w większości zbudowanych z drewna, o prostym kształcie oraz jednolitych barwach. Komody tradycyjne mogą posiadać także zdobienia w postaci małych żłobień czy elementów rzeźbionych. Komoda taka doskonale nadaje się do ocieplenia wnętrza i pasuje do większości barw wnętrz.

Komody dziecięce / młodzieżowe ? wybierając komodę dla naszego podopiecznego, przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze fakt, że dzieci posiadają wiele zabawek i innych szpargałów. Warto więc zdecydować się na sporą komodę ? zarówno dla małego dziecka jak i nastolatka. Może być ona z akcentem kolorowym lub bajkowym. Ciekawym pomysłem dla dziecka jest komoda tematyczna np. w rybki czy gwiazdki. Taki element wnętrza sprawi, że pokój dziecka będzie weselszy i bardziej przyjazny. Własna komoda może także zachęcić dziecko do utrzymania porządku w jego rzeczach.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

19 cze 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.