Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Oświetlenie solarne ? zalety, trendy i nowości

Zalety oświetlenia solarnego Oświetlenie solarne budzi skojarzenia z czystą, ekologiczną energią czerpaną z promieni słonecznych. ...

Oświetlenie wnętrz

Istnieje wiele możliwości oświetlenia wnętrz. Dzięki interesującemu oświetleniu, nawet najskromniej urządzony pokój może zyskać niepowtarzalny ...

Zlewozmywaki

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchennego. Korzystamy z niego codziennie, warto więc wybrać ...

Kiedy słońce zachodzi coraz wcześniej

lampa

Jesień drodzy Państwo, jesień. Coraz wcześniej robi się ciemno, wieczory i poranki chłodniejsze niż jeszcze miesiąc temu, a i chęci do czegokolwiek mniejsze.

W zasadzie po naszym remoncie śladu nie widać, ale ze względu na zmieniającą się aurę i klimat, trzeba czasami przearanżować pomieszczenia mieszkalne. A to kupując nową lampę, a to abażur do starszej, nowe rolety, nawet cieplejszą pościel.

Gorzej, że te wszystkie rzeczy trzeba kupić, a wracając z pracy za oknem już ciemno i po prostu się nie chce.
Ale od czego mamy internet i naszą niezastąpioną porównywarkę dla budujących i wyposażających. Kolejny raz nie zawiodłem się na tym wspaniałym narzędziu, szukając tego co chciałem wystarczyło mi kilka kliknięć i cierpliwość na przesyłkę. Kiedy kilka miesięcy temu przygotowywaliśmy się do remontu, nawet nie wyobrażaliśmy sobie, że zakupy mogą być tak łatwe.

Wyczytałem natomiast kilka dni temu w jednym z branżowych pism o oświetleniu. Jak istotnym jest właściwy dobór, do wielkości pomieszczenia, aby światło równomiernie się rozprzestrzeniało. Poza tym bardzo ciekawą sprawą, którą również autorzy poruszyli w tym artykule była „chłonność” światła przez elementy wyposażenia danego pokoju. Nie zdawałem sobie sprawy, że zbędne drobiazgi mogą „kraść” światło, co daje efekt słabszego naświetlenia. Ciekawa sprawa.

Mam nadzieję, że jesień i zima przejdą szybko, choć biorąc pod uwagę prognozy pogody, może być ciężko. Dlatego planuję zamontowanie systemów antyoblodzeniowych na moim podjeździe. Czekajcie na kolejny wpis, będzie dotyczył właśnie instalacji i zasad działania tegoż.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

26 wrz 2012

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.