Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Relaks pod prysznicem.

Po wyczerpującym dniu w pracy, pełnym stresów i zobowiązań od szefów nic tak nie relaksuje ...

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

28Każdy kto boryka się z problemem małej łazienki wie, jak trudne jest odpowiednie zagospodarowanie jej powierzchni. Chcemy by była ona zarówno funkcjonalna jak i urządzona z gustem. W takim przypadku rezygnujemy z wanny, której montaż w małym pomieszczeniu może się okazać zbyt trudny lub wręcz niemożliwy. Okazuje się jednak, ku uciesze amatorów zabaw w pianie, że rezygnacja z wanny wcale nie musi oznaczać rezygnacji z długich, relaksujących kąpieli. Rozwiązaniem bowiem w takiej sytuacji mogą okazać się kabiny prysznicowe z hydromasażem, które każdą, nawet najmniejszą łazienkę , są w stanie przemienić w niezwykle odprężający kącik SPA.

W zależności od tego czego oczekujemy od naszej kabiny, możemy wybierać pośród setek modeli oferujących różnorodne funkcje.

Prostsze modele zapewniają jeden lub kilka rodzajów masażu z dysz i słuchawek prysznicowych. Te nowocześniejsze i zarazem droższe, są urządzeniami wielofunkcyjnymi, które oprócz klasycznego hydromasażu, mają w ofercie wiele innych funkcji.

Funkcje nowoczesnych kabin

  • deszczownice ? to tak zwany tropikalny deszcz, drobne orzeźwiające krople wody, spływają z sufitu kabiny,

  • masaż stóp ? dysze i rolki masujące skierowane są w stronę stóp, by umożliwić jak najbardziej precyzyjny masaż tej części ciała,

  • komputerowy panel sterowniczy z dotykowym ekranem LCD,

  • radio, telefon czy też wejście na słuchawki,

  • sauna parowa,

  • jacuzzi,

  • bicze wodne,

  • podwodne diodowe oświetlenie.

Zalety kabin prysznicowych

Podczas hydromasaży woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie, co działa odprężająco na cały organizm. Dlatego zaleca się zamontowanie kabiny z hydromasażem w domu ludziom, którzy przez wiele godzin dziennie pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Hydromasaż świetnie poprawia ukrwienie skóry przez co wspomaga walkę z cellulitem i przywraca sprężystość mięśni brzucha, pośladków i ud. Wodny masaż ukoi także bóle mięśni i stawów (dlatego tak bardzo właściwości wodnego masażu cenią sobie sportowcy). Ponadto, pamiętać należy, że pęcherzyki powietrza w doskonały sposób emitują wszelkie dodatki do kąpieli takie jak, na przykład olejki eteryczne, które oprócz odżywienia skóry tworzą nad wodą opary wdychane przez osobę kąpiącą się. Jest to istotny aspekt w leczeniu schorzeń dróg oddechowych.

 Kabiny z hydromasażem, choć coraz częściej spotykane, są jeszcze nowością na polskim rynku i kojarzone są raczej z luksusem, na który mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni.

Nie jest to do końca prawda. Ich ceny zaczynają się już od 2.000 złotych więc nie jest to jeszcze cena, która zwala z nóg i może poważnie zagrozić grubości naszych portfeli. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku kabiny z hydromasażem cena idzie w parze z jakością, dlatego zdaniem fachowców lepiej jest szukać kabin tylko sprawdzonych firm i zainwestować w nią więcej. To sprawi, że dłużej będziemy cieszyć się z wyglądu i funkcji naszego małego, domowego SPA.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

24 maj 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.