Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Wybór i montaż rolety

Wiele nowoczesnych domów wyposażonych jest aktualnie w rolety różnego typu. Dlaczego ten rodzaj wyposażenia zyskał ...

Jakie wybrać rolety?

Chcesz zamontować rolety wewnętrzne, jednak nie masz pojęcia, które warto wybrać? W sklepach znajdziesz wiele modeli, np. rzymskie, klasyczne lub mini. Ale czy wiesz czym każda z nich się różni? Dowiesz się, jeśli skorzystasz z poniższych porad i wskazówek.

To jaką warto wybrać roletę wewnętrzną zależy od kilku parametrów. Wbrew pozorom odpowiedni wybór, dobrze jest przeanalizować zanim wybierzemy się na zakupy. W przeciwnym razie narazimy się na nieodpowiedni zakup, a to może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów. Po co ryzykować skoro w dobie internetu, wystarczy tylko usiąść przy komputerze i bez pośpiechu zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujemy.

Pierwszy krok

Na samym początku musimy zastanowić się nad tym, do jakiego pomieszczenia kupujemy rolety wewnętrzne. Jeśli będzie to kuchnia, warto zainwestować w taki materiał, który możemy łatwo utrzymać w czystości oraz przede wszystkim będzie odporny na zabrudzenia. W końcu wiadomo, że podczas gotowania i przyrządzania posiłków możemy nieco nabrudzić. Sprawa ma się podobnie, jeśli kupujemy rolety do łazienki. Te powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć oraz wodę. W przeciwnym razie nasze rolety mogą nabawić się pleśni i grzybów. Ponadto przed ich zakupem powinniśmy też zastanowić się nad tym, jaki jest cel ich zamontowania. Czy chcemy je powiesić jako element dekoracyjny czy może jako ochrona przed promieniami słonecznymi, które niekiedy dokuczają nam w ciągu dnia.

Jaki wybrać model?

Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różniących się od siebie modeli rolet wewnętrznych. Najpopularniejsze są rolety klasyczne, które przeznaczone są do montażu na ścianie, jednak producenci oferują również modele, które można zamontować bezpośrednio do ramy okna. Rolety klasyczne występują w największej liczbie barw i odcieni. Mogą być proste lub ze specjalnie wykończonym dołem.

Innym rodzajem są rolety mini. Jak sama nazwa wskazuje są niewielkiej wielkości, dzięki czemu nie musimy zasłaniać całego okna, lecz np. tylko jego skrzydło. Kolejnym rodzajem są rolety zaciemniające. Te doskonale sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak np. biuro.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

02 lip 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.