Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Drzwi prysznicowe

  Aranżując wnętrze łazienki podstawową czynnością, jaką powinien wykonać każdy z nas jest określenie i ...

Drzwi i ościeżnice antywłamaniowe

Wybór drzwi zewnętrznych do naszego domu, czy mieszkania jest niezwykle istotną kwestią. Ich model zadecyduje nie tylko o wyglądzie naszego domu, ale co najważniejsze o jego bezpieczeństwie. Jest to główny powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na zakup drzwi antywłamaniowych, których podstawowym zadaniem jest ochrona naszego domostwa.

Podstawowym błędem, jaki popełnia wiele osób jest zakup samych drzwi antywłamaniowych i montowanie ich do starej ościeżnicy. Rodzi to wiele problemów. Po pierwsze nasze drzwi mogą nie spełniać już zabezpieczającej funkcji, czy zwyczajnie nie pasować wymiarowo do futryny. Aby drzwi antywłamaniowe rzeczywiście chroniły nas przed włamywaczami bezwzględnie powinny posiadać niezbędny certyfikat i co najważniejsze powinny być kupowane w komplecie, w którego skład wchodzą drzwi, ościeżnica, zawiasy, klamka oraz antywłamaniowy zamek. Taki komplet na pewno o wiele bardziej zabezpieczy nasz dom i da nam poczucie komfortu.

Jakie parametry cechują drzwi antywłamaniowe?

Przede wszystkim dobre, solidnie wyprodukowane drzwi antywłamaniowe powinny być ciężkie. Odpowiednia ich waga powinna wahać się pomiędzy 70-100 kilogramami. Ciężkie, masywne drzwi na pewno będą stanowić większą zaporę przed złodziejami niż typowe drzwi drewniane, czy pvc.

Charakterystycznym elementem profesjonalnych drzwi antywłamaniowych powinna być masywna, metalowa ościeżnica. Równie istotny jest jej prawidłowy montaż, gdyż profesjonalnie powinna być ona ulokowana głęboko w murze i mocno do niego wkręcona, tak, żeby jej wywarzenie było praktycznie niemożliwe. Dobra ościeżnica powinna mieć również wywiercone otwory na bolce, które stanowić będą kolejną ochronę przed otwarciem drzwi przez niepowołaną do tego osobę.

Niemniejsze znaczenie ma zamek lub zamki antywłamaniowe. Najczęściej są to dwa zamki, czyli jeden centralny, a drugi w formie pokrętła zamka wewnętrznego odpowiedzialnego za ulokowanie specjalnych bolców w ościeżnicy. Im więcej tak zwanych rygli posiada komplet drzwi antywłamaniowych, tym większa ich funkcjonalność. Profesjonalny zamek powinien być opatrzony certyfikatem oraz posiadać zabezpieczenie przed kopiowaniem.

Materiał, z którego zbudowane są najważniejsze elementy drzwi antywłamaniowych to zazwyczaj wysokiej jakości stal ocynkowana. Jej podstawowe właściwości, które sprawiają, że to właśnie ona jest przez producentów tak ceniona to wytrzymałość, wytrzymałość i jeszcze raz wytrzymałość. Dodatkowo profesjonalne drzwi pokryte są cienką warstwą stalowej blachy, która połączona jest ze szkieletem metodą zgrzewania. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań niemożliwe dla włamywacza będzie rozmontowanie skrzydła drzwi.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

27 cze 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.