Domowa przestrzeń

Powiązane artykułyWarning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/krnmedia/domains/domowaprzestrzen.pl/public_html/wp-content/themes/suburbia/meta.php on line 18

Materace ? rodzaje, ceny, wybór

Nikt nie zaprzeczy, że w domu nie ma nic ważniejszego niż wygodne łóżko. Wypoczynek w ...

Jak dbać o zmywarkę, piekarnik i inne AGD?

Zakup urządzenia AGD to nie wszystko ? ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, by bezpiecznie służyły ...

Sofa, kanapa, narożnik ? czyli meble tapicerowane do salonu

Aktualnie mamy bardzo duży wybór wśród różnego rodzaju mebli do salonu, które różnią się od ...

Co nas otacza ?

co nas otaczaWielu z was z pewnością nie ma domu, a mieszka w mieszkaniu na dużym osiedlu, gdzieś w Polsce. Codziennie przechadzacie się po okolicy idąc do pracy, na zakupy, czy po prostu na spacer, ale czy kiedykolwiek rozejrzeliście się jak w zasadzie jest rozplanowane wasze osiedle i jak wyglądają budynki je tworzące ? Spory odsetek czytelników nie, a jest nad czym się pochylić.

Po pierwsze, organizacja naszego osiedla ma ogromny wpływ na komfort mieszkania i poruszania się w obrębie budynków. Wyobraźmy sobie, że do najbliższego sklepu, który znajduje się w centralnym punkcie naszej „ośki” musielibyśmy przebyć je całe, aby zrobić drobne zakupy, rzecz nie do pomyślenia, a niestety taki obrazek jest dość częsty.

Bliskość przystanku komunikacji miejskiej, autobusu, czy tramwaju również ma znaczący wpływ na nasze życie. Zawsze wygodniej taki przystanek mieć blisko, aby nie musieć spieszyć się, zaoszczędzimy również kilka minut.

Poza tym przedszkola i szkoły, wiadomo. Przyjdzie taki czas, że w życiu pojawią się dzieci. Trzeba mieć na uwadze, czy szkoły na naszym osiedlu również nie są za daleko, aby dziecko mogło bezpiecznie samo do niego podchodzić, oczywiście po jakimś czasie, kiedy już przyzwyczai się i nie będzie chciało isć z rodzicem za rękę.

Fajnie rówież blisko swojego bloku mieć jakiś zielony skwer, który da nam odpocząć od miejskiego zgiełku. Park w którym można usiąść na ławce, spuścić psa ze smyczy w wydzielonym obszarze. Spacery przecież umilają nam dzień.

Nowoczesnie budowane osiedla, wszystkie te czynniki spełniają, a rozplanowanie przestrzenne na papierze zwykle trwa dłuzej niż samo postawienie inwestycji i osiedla.

Kupując mieszkanie w bloku zwróćcie uwagę nietylko na swoje „M”, ale również na to co będzie wam towarzyszyć w zasadzie przez więksżą część życia.

Nikt nie chciałby mieszkać w gigantycznym molochu, z którego wszędzie będzie miał daleko, a zieleni brak. Nikt również nie przepada za szarością ‚wielkiej płyty’, dlatego też można zauważyć trend budowania niższych, aczkolwiek bardziej funkcjonalnych budynków wielorodzinnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

07 maj 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.