Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Energia ze słońca

Pozostajemy przy temacie słońca jako źródła ciepła oraz energii. W poprzednim poście starałem się lekko ...

Ciepło ze słońca

ciepło ze słońcaPewnie przypominacie sobie, że jakiś czas temu, obiecywałem Wam, że napiszę kilka słów o swojej nowej inwestycji. Mianowicie, zainstalowałem w swoim domu zestaw kolektorów słonecznych. Ktoś z was nie wie jeszcze co to takiego ? Pozwólcie, że przedstawię pokrótce ideę.

Otóż kolektory słoneczne to nic innego, jak w zasadzie darmowe źródło ciepłej wody w waszym domu. Spytacie \”jak to darmowej?\”, oczywiście za darmo to słowo \”wytrych\” użyte trochę na wyrost, bo trzeba mieć troszkę w kieszeni, żeby sobie na instalację kolektorów pozwolić.

Chodzi o to, że instalując taki zestaw, energia słoneczna pozwala podgrzewać wam wodę użytkową w waszym domu, co daje wymierne korzyści przede wszystkim w kosztach, bo jak wiadomo, za doprowadzenie wody, ogrzanie jej gazem, czy też innym rodzajem opału, musimy słono zapłacić. Słońce za to poświeci jeszcze kilka milionów lat i nie musimy się martwić, że kiedyś nam go zabraknie. Poza tym chronimy i tak już zaniedbane przez ludzi środowisko, ponieważ taki rodzaj ogrzewania, czy energii nazywany jest odnawialnym. Rewelacyjna sprawa.

Na rynku co rusz pojawiają się nowi producenci oferujący i prześcigujący się w co raz nowszych technologiach, ponad to jak grzyby po deszczu pojawiają się instalatorzy, którzy bezpiecznie i fachowo taki zestaw nam zamontują.

Ważnym aspektem takiej inwestycji jest fakt, że możemy starać się o 40% dotację w bankach, które podpisały umowę z NFOŚiGW. To na prawdę daje duże szanse nawet tym inwestorom, którzy mają skromną działkę, oraz niewielki nakład finansowy, by wykończyć swoją inwestycję.

Więcej informacji dla tych, którzy z was są bardzo tym tematem zainteresowani odsyłam do jednego z pism branżowych. Popularny na rynku kwartalnik branży budowlanej, tytułu nie podam z wiadomych względów.

Pozdrawiam!

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

19 paź 2012

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.