Domowa przestrzeń

Powiązane artykuły


Sezon na grilla otwarty!

Przyszła wiosna, słońce przygrzewa co raz mocniej, dni stają się dłuższe, a wieczory milsze. To ...

Krajobraz po zimie – pielęgnacja trawnika

Przychodzi upragniona wiosna, a wraz z nią przyjdzie i masa obowiązków związanych z konserwacją i ...

Altany ogrodowe

Altlampiony ogrodoweany ogrodowe to doskonałe miejsce na chwile odpoczynku, spokojną lekturę ulubionej książki lub po prostu miejsce do popołudniowej drzemki. To piękne i jednocześnie bardzo praktyczne konstrukcje, które z pewnością wzbogacą nasz ogród. Dziś podpowiadamy jaką wybrać do ogrodu.

Dziś w sklepie możemy znaleźć ogromną ilość oferowanych altanek. Najpopularniejsze są te drewniane, jednak to nie jedyny materiał, który obecnie możemy dostać na rynku.

Chronią nas przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Najczęściej pod ich dachem spotykamy się całą rodziną, ale równie często lubimy usiąść tam w samotności. Oprócz tych praktycznych zalet, altanka najczęściej tez jest elementem dekoracyjnym naszego ogrodu. Warto więc, aby była solidnie wykonana i jednocześnie stała się ozdobą.

Altany drewniane i nie tylko

Dziś w sklepach najczęściej spotykamy altanki drewniane. Powodem tego jest przede wszystkich ich łatwość wykonania oraz ogólny wygląd. Ponadto jak wiadomo drewno jest materiałem ekologicznym, dzięki czemu będzie służyć nam przez długie lata bez względu na warunki pogodowe. Oczywiście musimy również pamiętać o odpowiedniej ochronie. Impregnacja drewna jest wręcz obowiązkowa, ponieważ dzięki niej unikniemy pleśni, grzybów oraz szkodliwym działaniom pogody.

w603zielony tarasJeśli jednak drewno z jakiegoś powodu nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na produkty metalowe, żeliwne lub stalowe. Ten materiał również dobrze jest zabezpieczyć przed szkodliwymi warunkami. Kolejnym rozwiązaniem są altanki murowane. Te doskonale nadają się na działki poza miastem, ponieważ bez problemu można zamontować w nich drzwi i przechowywać potrzebne narzędzia i sprzęty ogrodowe. Dodatkowo takie zamknięcie będzie nas chronić przed deszczem i wiatrem, które często nie są przyjemne podczas wypoczynku.

Dekoracje do ogrodu

Jak już wcześniej wspomniano altanki są jednocześnie i praktyczne, i estetyczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ścianie pojawiły się pnące rośliny lub przy jej boku postawić grilla. Takie rozwiązanie to doskonały pomysł na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

23 maj 2013

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze

Zostaw komentarz.